Leipzig interesohet për Rashicën

May 15, 2019 d l 0

Skuadra e famshme gjermane, RB Leipzig ka shprehur interesim për transferimin yllit të përfaqësueses së Kosovës dhe Werder Bremenit, Milot Rashicës. Bild raporton se Leipzig ka […]

Konfirmohet largimi i Werner

April 14, 2019 d l 0

Drejtori sportiv i RB Leipzig, Oliver Mintzlaff ka konfirmuar se Timo Werner nuk do ta vazhdoj kontratën dhe se do të largohet gjatë verës. ”Ne dëshirojmë […]

Leipzig interesohet për Calhanoglu

December 28, 2018 d l 0

Milan e ka vendosur në merkato mesfushorin turk,  Hakan Calhanoglu. Calhanoglu u transferua te Rosonerët gjatë vitit 2017  nga Bayer Leverkusen për 22 milionë euro, por […]