Aubameyang afër vazhdimit të kontratës me Arsenalin

Pierre-Emerick Aubameyang po kalon formë fantastike qysh prej transferimit nga Dortmund te Arsenal.

Gabonezi është padyshim golashënuesi dhe lojtari kryesor i skuadrës dhe shkak i paraqitjeve të mira pritet të shpërblehet me një kontratë të re.

Sipas mediave angleze palët janë në një fazë të avancuar të bisedimeve dhe se Aubameyang do të vazhdoj kontratën me Gunners./veqsport.com/