Te Arsenali të shqetësuar për Tierney

Arsenali ka bërë kërkesë përfaqësueses së Skocisë që të mos e ftoj mbrojtësin Kieran Tierney për dy ndeshjet e Tetorit.

Kjo pasi 22 vjeçari po sa është rikthyer nga një lëndim dhe nuk ishte në gjendje të startoj të hënën mbrëma ndaj Manchester United.

Tierney pritet të humbasë edhe dy ndeshjet e ardhshme ndaj Rusisë dhe San Marinos, por sipas disa raportimeve do të startoj këtë të enjte në Europa League ndaj Standard Liege./veqsport.com/