Mendy mungon ndaj Osasunas

Real Madrid do të jetë pa mbrojtësin e krahut të majtë, Ferland Mendy ndaj Osasunas.

Mendy mungoi në stërvitjen e mëngjesit të sotëm dhe nuk do të paraqitet në ndeshjen e nesërme ndaj Osasunas.

Brahim Diaz është stërvitur me grupin dhe pritet të luaj, kurse veq tij pritet të paraqiten edhe Vinicius e Odriozola./veqsport.com/