Conte: Barça nuk ka dashur të luajë kundër Interit

Antonio Conte beson se skuadra e Barcelonës nuk ka dashur që ta ketë Interin në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

”Ne duam të i bëjmë tifozët tanë krenarë duke luajtur një futboll i cil i tërheq ata dhe me të cilin ata mund ta identifikojnë veten e tyre”

”E di shumë mirë se sa e vështirë është Liga e Kampionëve dhe se sa dhembë ta humbasësh një finale. Unë e di se Barcelona nuk ka dashur Interin në grup, por ne e dimë se kjo do të jetë një ndeshje e vështirë dhe duhet të japim më të mirën nga vetja”, u shpreh italiani./veqsport.com/