Watford rikthehet për t’i marr një pikë Arsenalit

Skuadra e Watford është rikthyer nga disavantazhi 0-2 për të i rrëmbyer një pikë Arsenalit.

Gunners ishin më të mirë në 45 minutat e parë ku realizuan dy herë me gabonezin Pierre Emerick-Aubameyang.

Megjithatë pjesa e dytë ishte katastrofale me mbrojtëjen e Unai Emery që dukeshin si futbollistë amatorë.

Këtë shumë mirë e shfrytëzuan vendasit që me golat e Cleverley dhe Pereira barazuan rezultatin në 2-2./veqsport.com/