Argjentinë-Spanjë finalja e Botërorit në basketboll

Janë kuptuar emrat e dy finalistëve të Botërorit 2019 në basketboll që po zhvillohet në Kinë.

Argjentina dhe Spanja do të përballen në finalen e madhe që do të zhvillohet të dielën

Spanja në gjysmë-finale arriti të mposhtë Australinë me rezultat 95-88 me Marc Gasol që ishte lojtari kryesor me 33 pikë të realizuara.

Në gjysmë finalen tjetër Argjentina mposhti Francën me rezultat 80-66./veqsport.com/