Peticion për shkarkimin e kreut të FFK-së

Ka filluar një peticion online për shkarkimin e presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi.

Kjo pasi ditë më parë Ademi dhe lojtarët e përfaqësueses së Kosovës ishin pjesë e një video në përkrahje të kandidatit për kryeministër nga rradhët e PDK-së, Kadri Veseli.

Peticionin e ka nisur një person me emrin Taulant Hoxha dhe deri tani është nënshkruar nga afro 800 persona.

Për të parë peticionin klikoni KËTU.  /veqsport.com/