Formacioni i Shqipërisë ndaj Islandës

Edy Reja ishte më i kritikuari pas humbjes turpëruese të Shqipërisë 4-1 ndaj kampionit aktual të botës, Francës ndoshta jo sa i përket rezultatit por më shumë për paraqitjen e zbehtë dhe vendosjen e gabuar të lojtarëve.

Tekniku italian pritet të bëj pesë ndryshime në formacion në krahasim nga ndeshja e kaluar, shkruajnë mediat në Shqipëri.

Ja formacioni që pritet të zbresë sonte në fushë ndaj Islandës më 20 e 45:

Strakosha
Ismajli, Gjimshiit, Dermaku
Hysaj, Memushaj, Gjasula, Bare, Lenjani
Uzuni, Cikalleshi

/veqsport.com/