Numri 7-të është i Alexis Sanchez

Alexis Sanchez do të jetë numri 7-të i skuadrës së Interit këtë edicion.

Kiliani fillimisht zgjodhi numrin 11-të, por pas largimit të Mauro Icardit drejtë PSG ai ka vendosur ta marr numrin e preferuar të tij , pra numrin 7-të.

Në intervistën e parë si lojtar i Neruazurëve sulmuesi kilian tha se nuk është penduar për transferimin te Manchester United dhe se ishte i lumtur për sa kohë që qëndroi aty./veqsport.com/