XI më e mirë e kombinuar mes Arsenalit dhe Tottenhamit

Arsenali e pretë sot Tottenhamin në Emirates në derbin e madh të veriut të Londrës që zhvillohet me fillim nga ora 17 e 30.

Gunners me një fitore do të renditeshin në vendin e tretë në Premier League me plotë pesë pikë para Spurs që nuk e kanë nisur mirë sezonin e ri.

Dy top skuadra do të ballafaqohen, por se cila është XI më e mirë e kombinuar mes tyre mund ta shihni mëposhtë.

Leno
Niles, Alderweireld, Sokratis, Rose
Lucas Moura, Ceballos, Torreira, Pepe
Aubameyang, Kane

/veqsport.com/