Lampard: Nuk ishte faji i mbrojtëjes, por i skuadrës

Trajneri i Chelseat, Frank Lampard nuk ka pranuar ta fajësoj mbrojtëjen e skuadrës së tij pas barazimit 2-2 ndaj Sheffield në Stamford Bridge.

”Nuk është mbrojtëja, pranuam gol si skuadër shkak i mungesës së koncentrimit ose nga gabimet që i bëm si skuadër”

”Pranuam gola sepse ishim shumë rehat kur rezultati ishte 2-0, nuk bën të mos respektojmë asnjë skuadër e as Sheffield, me 2-0 nuk përfundon takimi. Megjithatë kjo ndodhi dhe normalisht se është dëshpëruese, por ne duhet të shikojmë veten tonë si skuadër dhe jo individualisht”, u shpreh Lampard./veqsport.com/