Roma e do huazimin e Mustafit me mundësi blerjeje

Roma është gati ta pranojë huazimin e Shkodran Mustafit nga skuadra e Arsenalit.

Gjallorosët qe një kohë të gjatë janë në kërkim të një mbrojtësi qendror dhe Mustafi mund të jetë zgjidhja ideale.

Mbrojtësi shqiptar nuk ka vend në planet e Unai Emery i cili është gati ta lë të largohet edhe në formë huazimi.

Roma do të ketë opsion edhe blerjen e Mustafit për 18 deri në 20 milionë funte./veqsport.com/