Prioriteti kryesor i Zidane është La Liga

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka deklaruar se prioriteti kryesor për këtë sezon është triumfi në La Liga.

”Gjithmonë e kam theksuar se prioriteti im kryesor është ta fitojmë La Ligan”

”Kemi ndeshje të shumta dhe është tejet e komplikuar që të fitohet një kampionat, prandaj duhet të startojmë sa më mirë. Është prioriteti numër një, por kjo nuk do të thotë mos respekt për kompeticionet tjera”, u shpreh francezi./veqsport.com/