Arsenali po punon për shitjen e Mustafit

Skuadra e Arsenalit po vazhdon të punojë për shitjen e Shkodran Mustafit në këtë merkato.

Unai Emery nuk llogaritë  në shërbimet e mbrojtësit me prejardhje shqiptare dhe e dëshiron largimin e tij qoftë edhe në formë huazimi.

Mustafi ka një pagë prej 80 mijë funteve në javë dhe Gunners duan largimin e tij me disa skuadra nga Ligue 1 dhe Bundesliga që kanë shprehur interesim për transferimin e lojtarit./veqsport.com/