Atletico Madrid duhet të shesë

Atletico Madrid është një nga skuadrat më aktive dhe që ka shpenzuar më së shumti aktualisht në top 5 ligat europiane.

Megjithatë skuadra spanjolle duhet të shesë disa lojtar shkak i Fair Play Financiar.

Nikola Kalinic dhe Angel Correa raportohet se janë dy lojtarët e parë të zgjedhur për të u shitur gjatë ditëve apo javëve të ardhshme.

Atletico Madrid vazhdon të jetë në garë për James Rodriguez dhe Mario Hermoso./veqsport.com/