Tottenham e City e duan Alves

Tottenham Hotspur dhe Manchester City kanë shprehur interesim për transferimin e Dani Alves nga Paris-Saint Germain.

Mbrojtësi brazilian vazhdon të jetë lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me Paris Saint-Germain.

Edhe pse 36 vjeçar interesimi për Alves është tejet i madh edhe nga skuadra tjera europiane sidomos pas paraqitjeve të tij në Copa America./veqsport.com/