Mbappe i paprekshëm, ja lojtarët U-21 më të shtrenjtë në botë

Kylian Mbappe nuk ka konkurentë kur bëhet fjalë për lojtarët U-21 më të shtrenjtë në botë.

Madje super ylli i Francës dhe i PSG është ndoshta edhe lojtari më i vlefshëm aktualisht nga të gjitha grupmoshat në futboll.

Plotë 234 milionë funte është vlerësuar Mbappe nga Soccerex.

Ja lista e plotë:

1) Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain/France): £234million

2) Jadon Sancho (Borussia Dortmund/England): £107million

3) Matthijs de Ligt (Ajax/Holland): £67million

4) Kai Havertz (Bayer Leverkusen/Germany): £66.5million

5) Trent Alexander-Arnold (Liverpool/England): £66million

6) Joao Felix (Atletico Madrid/Portugal): £64.5million

7) Gianluigi Donnarumma (AC Milan/Italy): £61million

8) Christian Pulisic (Chelsea/USA): £55million

9) Vinicius Junior (Real Madrid/Brazil): £54million

10) Eder Militao (Real Madrid/Brazil): £49million

11) Nicolo Zaniolo (Roma/Italy): £40million

12) Matteo Guendouzi (Arsenal/France): £38million

13) Houssem Aouar (Lyon/France): £37million

14) Phil Foden (Manchester City/England): £36million

15) Declan Rice (West Ham United/England): £35million

16) Ibrahima Konate (Leipzig/France): £32million

17) Rodrygo (Real Madrid/Brazil): £31million

18) Ryan Sessegnon (Fulham/England): £30million

19) Samuel Chukwueze (Villarreal/Nigeria): £29million

20) Callum Hudson-Odoi (Chelsea/England): £28.5million

/veqsport.com/