Alderweireld drejtë Serie A

Tottenham Hotspur ka vendosur që ta shesë mbrojtësin qendror belg, Toby Alderweireld.

Madje Spurs kanë vendosur një çmim mjaft të volitshëm për skuadrat e interesuara që duhet të paguajnë 25 milionë funte për dy vite për të siguruar shërbimet e lojtarit.

Roma është skuadra më seriozisht e interesuar dhe aktualisht favorite për transferimin e Alderweireld./veqsport.com/