Rodri së shpejti lojtar i Cityt

Manchester City do ta paguajë klauzolën e mesfushorit të Atletico Madrid, Rodri.

Pep Guardiola e ka zgjedhur mesfushorin e ri spanjoll si zëvendësuesin adekuat për brazilianin Fernandinho.

City do paguajë plotë 70 milionë euro për ta liruar nga Atletico mesfushorin Rodri dhe zyrtarizimi është vetëm çështje ditësh./veqsport.com/