Milan afër Mario Rui dhe Veretout

Skuadra e Milanit është afër transferimit të dyshes Mario Rui dhe Jordan Veretout.

Rosonerët raportohet se gjatë ditës së sotme do të takohen me agjentët e dy futbollistëve për të diskutuar rreth një transferimi të mundshëm në San Siro.

Milan duhet të paguajë rreth 13 milionë euro për transferimin e mbrojtësit të majtë të Napolit, kurse për Veretout pritet të jetë më e vështirë për të u arritur një marrëveshje me Fiorentinan./veqsport.com/