Nesër kalendari i ndeshjeve për sezonin 2019/20 në Premier League

Nesër me fillim nga ora 10:00 do të zbulohet kalendari i ndeshejve për sezonin 2019/20 në Premier Leaguen angleze.

Sezoni i ri pritet të fillojë të shtunën e 10 Gushtit, kurse do të mbyllet të dielën,me 17 maj.

Për herë të parë skuadrat e Premier Leagues do të kenë pushim dimëror me datat që do të konfirmohem më pas.

Finalja e Community Shield mes Manchester Cityt dhe Liverpoolit luhet më 4 Gusht./veqsport.com/