Krunic lojtar i Milanit

Milan edhe përfundimisht ka arritur marrëveshje me Empolin për transferimin e mesfushorit boshnjak, Rade Krunic.

8 milionë euro plus bonuse është shuma që Rosonerët do të paguajnë për mesfushorin i cili ishte dëshira e madhe e Paolo Maldinit.

Krunic gjatë këtyre ditëve do të i nënshtrohet testeve mjekësore dhe do të prezantohet si lojtar i Milan./veqsport.com/