Carrasco shumë afër Arsenalit

Arsenali ka arritur marrëveshje personale për transferimin e yllit belg, Yannick Carrasco.

Sipas raportimeve të fundit krejt ajo çfarë ka mbetur është marrëveshja me klubin kinez, Dalian Yifang që po kërkon 25 milionë euro.

Gunners duan që ta paguajnë këtë shumë mbrenda dy viteve shkak i buxhetit të kufizuar për këtë merkato, por dy palët janë optimiste se një marrëveshje do arrihet së shpejti dhe se Carrasco do të luaj në Emirates nga sezoni i ardhshëm./veqsport.com/