Formacionet e mundshme: Mali i Zi-Kosovë

Ndeshje tejet e nxehtë pritet të jetë kjo e sontmja mes Malit të Zi dhe Kosovës që zhvillohet me fillim nga ora 20 e 45.

Të dy përfaqësueset kanë mungesa tejet të rëndësishme, por prap se prap dueli pritet të jetë shumë interesant.

Mali i Zi: Petkovic, Stojkovic, Kopitovic, Simic, Tomasevic, Marusic, Ivanic, Vukcevic, Vesovic , Beciraj, Mugosa.

Kosova:  Muric, Hadergjonaj, Rrahmani, Aliti, Kololli, Voca (Rashkaj), Halimi, Rashica, Celina, Zeneli, Muriqi (C).

/veqsport.com/