Konfirmohet: Rematch mes Joshuas dhe Ruiz në Nëntor ose Dhjetor

Anthony Joshua do të ketë mundësi të i rikthej titujt WBA, WBO dhe IBF të cilët i humbi ndaj meksikanit Andy Ruiy Jr.

Se do të ketë një rematch e ka konfirmuar Eddie Hearn sipas të cilit skuadra e AJ do ta aktivizojë mundësinë e rematch siq ishte paraparë me kontratë.

”Rematch do të zhvillohet në Britaninë e Madhe në Nëntor ose Dhjetor. Do ta shohim se si do të reagoj AJ, do të jetë një rematch tejet interesant, por Ruiz tani e meriton titullin”, u shpreh Hearn./veqsport.com/