Formacionet e mundshme: Inter-Empoli

Luciano Spalletti pritet të startoj me Matteo Politanon, Stefan de Vrij dhe Mauro Icardin në ndeshjen e fundit dhe vendimtare ndaj Empolit.

Inter: Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozovic; Politano, Nainggolan, Perisic; Icardi

Empoli: Dragowski; Maietta, Silvestre, Dell’Orco; Di Lorenzo, Acquah, Bennacer, Traoré, Pajac; Caputo, Farias

/veqsport.com/