Edhe Lazio në garë për Welbeck

Edhe skuadra e famshme italiane, Lazio i ka hyrë garës për transferimin e sulmuesit anglez, Danny Welbeck.

Kontrata e Welbeck me Arsenalin ka përfunduar dhe tani ai është lojtar i lirë.

Lazio raportohet se është gati të i ofroj Welbeck një kontratë dy apo tri vjeçare, por për këtë duhet të konkurojnë me skuadra si Everton e Crystal Palace që po ashtu janë të interesuara./veqsport.com/