Inter dhe Juve interesohen për Alexis

Dy skuadrat e mëdha italiane, Inter dhe Juventus kanë shprehur interesim për transferimin e Alexis Sanchez nga Manchester United.

Mediat raportojnë se drejtuesit e dy klubeve italiane janë takuar me agjentin e sulmuesit kilian.

Bisedimet zyrtare mes palëve nuk kanë filluar shkak i pagës së lartë prej 12 milionë eurove në vit që e ka kërkuar vetë Alexis./veqsport.com/