Barcelona një hap larg transferimit të De Ligt

Barcelona është shumë afër arritjes së marrëveshjes për transferimin e kapitenit të Ajax, Matthijs de Ligt.

Mediat spanjollene raportojnë se Blaugranat janë një hap larg transferimit të 19 vjeçarit dhe se vetëm disa detaje kanë mbetur për të u firmosur marrëveshja.

Pas De Ligt, Barcelona pritet ta zyrtarizoj edhe teansferimin e Antoine Griezmann nga Atletico Madrid./veqsport.com/