Reali afër marrëveshjes për Mendy

Skuadra e Real Madridit është afër arritjes së një marrëveshje për transferimin e Ferland Mendy nga Lyon.

Los Blancos qe disa muaj kanë përcjellur paraqitjet e 23 vjeçarit dhe e shohin si zëvendësues ideal të Marcelos.

Për transferimin e tij, Reali pritet të paguajë rreth 45 milionë euro./veqsport.com/