Zidane e do Mendy te Reali

Zinedine Zidane ka kërkuar transferimin e mbrojtësit të krahut të majtë, Ferland Mendy te Real Madrid.

Trajneri francez raportohet se ka përcjellur paraqitjet e bashkëkombasit të tij te Lyon dhe është tejet i impresionuar.

Për Mendy më herët interesim kishte shfaqur edhe skuadra e Barcelonës./veqsport.com/