Eriksen arrinë marrëveshje me Realin

Christian Eriksen raportohet se ka arritur marrëveshje personale me gjigandin spanjoll, Real Madrid.

AS raporton se danezi është pajtuar me ofertën e Los Blancos dhe do të përfitoj 4 milionë euro në sezon.

Tani pritet që të fillojnë negociatat mes dy klubeve me Spurs që pritet të kërkoj mbi 60 milionë euro për shërbimet e Eriksen./veqsport.com/