Man Utd duhet të paguajë për largimin e Alexis

Alexis Sanchez padyshim se doli të jetë një nga transferimet më të dështuara të Manchester United në këto vitet e fundit.

Kiliani sigurtë do të largohet nga Old Trafford pas përfundimit të sezonit.

Problem është paga e tij të cilën Djajt e Kuq duhet të ia paguajnë sipas kontratës dhe normalisht se kjo do të ndikoj edhe në planin e transferimeve të klubit pasi Alexis ka një pagë prej 500 mijë funteve në javë./veqsport.com/