Zyrtare: Reja trajner i Shqipërisë

Eduardo Reja edhe zyrtarisht do të jetë trajneri i ri i kombëtares shqiptare.

Ashtu edhe siq pritej italiani 73 vjeçar mori drejtimin e kombëtares kuq e zi ku do ta zëvendësoj Christian Panucci.

Reja nënshkroi kontratë deri në Nëntor të këtij viti dhe nëse arrihet kualifikimi në Euro 2020 atëherë do të e vazhdoj kontratën./veqsport.com/