Evertoni të interesuar për Trippier

Skuadra e Evertonit ka shprehur interesim për transferimin e Kieran Trippier gjatë afatit kalimtar të verës.

Mediat angleze raportojnë se Spurs ka vendosur ta shesë anglezin, por edhe Serge Aurier dhe dëshiron një lojtar më të mirë në krahun e djathtë të mbrojtëjes.

Forma e Trippier nuk ka qenë aspak e mirë pas Botërorit Rusia 2018 dhe Everton po përgaditë një ofertë prej 20 milionë eurove për transferimin e tij./veqsport.com/