Turqia publikon listën, Shqipëria të dielën

Përzgjedhësi i Turqisë, Senol Gunes ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet ndaj Shqipërisë dhe Moldavisë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Mungesa kryesore është ajo e yllit të Romës, Cengiz Under që vazhdon të jetë i lënduar.

E Christian Panucci pritet që listën e tij ta zbuloj më 17 Mars, pra të dielën me fillim nga ora 11:00.