Piatek ishte fans i Arsenalit

Sulmuesi në top form i Milanit, Krzysztof Piatek ka bërë të ditur se si fëmijë ka qenë tifoz i flaktë i skuadrës angleze, Arsenal.

”Kam qenë tifozë i Arsenalit si fëmijë”

”Vërtetë më ka pëlqyer stili i lojës së Arsene Wenger dhe kam admiruar kampionë si Thierry Henry e Dennis Berkamp”, është shprehur sulmuesi polak./veqsport.com/