Militao transferimi i parë i Zidane pas rikthimit te Reali

Eder Militao duket se do të jetë transferimi i parë i Zinedine Zidane pas rikthimit në postin e trajnerit të Real Madridit.

Los Blancos do të paguajnë 50 milionë euro për shërbimet e mbrojtësit të Portos dhe një marrëveshje pritet të arrihet mbrenda këtij muaji.

Klauzola e lirimit të tij nga klubi do të aktivizohet më 15 Korrik./veqsport.com/