‘Sancho do të qëndroj te Dortmund’

Jadon Sancho nuk do të largohet nga Borussia Dortmund në sezonin e ardhshëm, ka konfirmuar drejtori sportiv i skuadrës Michael Zorc.

”Jadon do të luaj me Borussia Dortmund sezonin e ardhshëm dhe ne definitivisht jemi duke bërë planet me atë”

”Nuk dua të flasë për ndonjë çmim për Jadon, por e di se transferimi i tij do të jetë tejet i vështirë edhe për klubet më të mira në botë”, u shpreh Zorc./veqsport.com/