Reali të sigurtë për transferimin e Hazard

Te Real Madridi është rritur siguria për një marrëveshje me Eden Hazard sidomos tani kur Chelsea ka hyrë në një periudhë krize.

Blutë e Londrës kanë humbur dy ndeshjet e fundit si mysafirë 4-0 nga Bournemouth dhe 6-0 nga Manchester City.

Ylli kryesor i skuadrës, Eden Hazard në anën tjetër ka vendosur që të transferohet në Bernabeu me Realin që qe një kohë të gjatë janë të interesuar për belgun./veqsport.com/