Man City me ofertë për Iscon

Manchester City është seriozisht e interesuar për transferimin e mesfushorit spanjoll, Isco nga Real Madrid.

Kampioni në fuqi dhe lideri aktual i Premier Leagues angleze dëshiron transferimin e Iscos që me shumë gjasë do të largohet nga Los Blancos gjatë afatit kalimtar të verës.

Sipas mediave angleze, City është duke përgaditur një ofertë prej 75 milionë eurove për transferimin e Iscos./veqsport.com/