Leonardo Balerd lojtar i Dortmundit

Borussia Dortmund ka arritur marrëveshje për transferimin e mbrojtsit të Bocca Juniors, Leonardo Balerda.

Skuadra gjermane do paguaj 15 milionë euro për mbrojtsin 19 vjeçar dhe më pas edhe 2 milionë të tjera si bonuse.

Arritjen e marrëveshjes e ka konfirmuar vetë presidenti i klubit argjentinas që tha se Balerda do të i nënshtrohet testeve mjekësore te Dortmund./veqsport.com/