David Luiz të largohet nga Chelsea

David Luiz duket se ka vendosur që të largohet nga Chelsea në fund të këtij sezoni.

Edhe ashtu kontrata e mbrojtsit brazilian përfundon në Qershor të këtij viti dhe ai duket se ka vendosur të rikthehet te ish skuadra e tij Benfica.

Luiz përndryshe mbetet pjesë e planeve të Maurizio Sarrit këtë edicion dhe është pjesë e formacionit startues./veqsport.com/