Barcelona nuk e do Moratan

Barcelona ka refuzuar mundësinë për ta transferuar sulmuesin spanjoll të Chelseat, Alvaro Morata.

Morata, 26 vjeçar ka humbur besimin e Sarrit dhe ka startuar vetëm 11 nga 21 ndeshjet e Chelseat këtë edicion në Premier League.

Megjithatë Barcelona nuk është e interesuar për transferimin e Moratas që duket se do të mbetet te blutë e Londrës deri në fund të sezonit./veqsport.com/