Sarri favorizon Higuain para Wilson

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri e favorizon transferimin e Gonzalo Higuain para atij të Callum Wilson.

Sulmuesi argjentinas vazhdon të ketë të ardhme të paqartë te Milan dhe ende nuk dihet nëse do të largohet këtë muaj apo jo.

Nëse Chelsea nuk arrinë transferimin e Higuain atëherë do të bëj ofertë 50 milionë funte për sulmuesin e Bournemouth, Wilson./veqsport.com/