Kush mund të vijë e kush mund të largohet nga top klubet e Premier Leagues?

Afati kalimtar i Janarit po afron dhe top klubet e Premier Leagues angleze pritet të jenë shumë aktive si zakonisht.

Tani ju sjellim një listë me emra të lojtarëve që top skuadrat mund të i transferojnë gjatë Janarit, por edhe lojtarët të cilët mund të largohen.

ARSENAL:

Kush mund të vijë: Gary Cahill (Chelsea), Denis Suarez (Barcelona), Cristian Pavon (Boca Juniors), Nicolas Pepe (Lille), Pablo Fornals (Villarreal), Ever Banega (Sevilla), Cengiz Under (Roma), Ozan Kabak (Galatasaray).

Kush mund të largohet: Ramsey, Mo Elneny.

CHELSEA:

Kush mund të vijë: Gonzalo Higuain (Juventus), Christian Pulisic (Borussia Dortmund), Nabil Fekir (Lyon), Florian Thauvin (Marseille), Eder Militao (Porto).

Kush mund të largohet: Gary Cahill, Victor Moses, Michy Batshuayi, Davide Zappacosta, Danny Drinkwater, Cesc Fabregas

LIVERPOOL:

Kush mund të vijë: Lloyd Kelly (Bristol City).

Kush mund të largohet: Alberto Moreno, Rafa Camacho, Dominic Solanke (loan), Divock Origi (loan), Nathaniel Clyne (loan).

MANCHESTER UNITED:

Kush mund të vijë: Nikola Milenkovic (Fiorentina), Ozan Kabak (Galatasaray), Kalidou Koulibaly (Napoli), Eder Militao (Porto).

Kush mund të largohet: Andreas Pereira, Matteo Darmian.

MANCHESTER CITY:

Kush mund të vijë: Ben Chilwell (Leicester), Frenkie de Jong (Ajax), Tiago Dantas (Benfica).

Kush mund të largohet: Brahim Diaz (Real Madrid), Eliaquim Mangala, Oleksandr Zinchenko, Philippe Sandler (loan), Felix Nmecha (loan).

TOTTENHAM:

Kush mund të vijë: Victor Tsygankov (D Kiev), Tanguy N’Dombele, Jarrod Bowen (Hull City), Eric Bailly (Man Utd), Jack Grealish (Aston Villa, left), Nathan Ake (Bournemouth).

Kush mund të largohet: Mousa Dembele, Vincent Janssen, Georges-Kevin Nkoudou, Victor Wanyama, Fernando Llorente, Michel Vorm.

/VEQSPORT.COM/