Dera e hapur për Moratan!

Maurizio Sarri i ka lënë derën e hapur Alvaro Moratas që të largohet gjatë Janarit.

Sulmuesi spanjoll nuk po kalon aspak formë të mirë me blutë e Londrës dhe Sarri ka filluar ta përdorë Eden Hazard si sulmues fals.

Morata është i lirë që të largohet qysh në Janar, por do të jetë e vështirë ta gjej një skuadër të madhe shkak i formës së dobët që po kalon./veqsport.com/