Sarri e do Hysajn te Chelsea

Mbrojtsi i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj mund të ribashkohet me ish trajnerin e tij, Maurizio Sarri, por kësaj rradhe te Chelsea.

Agjenti i Hysaj konfirmoi se ishte Napoli që bllokoi transferimin e klientit të tij gjatë verës te blutë e Londrës.

Daily Mail raporton se mbrojtsi 24 vjeçar është dëshira e preferuar e Maurizio Sarrit për krahun e djathtë të Chelseat dhe ky transferim mund të ndodhë gjatë Janarit./veqsport.com/