Formacionet e mundshme: Juventus-Inter

Super derbi italian, Juventus-Inter do ta hap këtë xhiro në Serie A.

Zonja e Vjetër kërkon të vazhdoj serinë e fitoreve dhe pretë Neruazurët që po ashtu kërkojnë 3 pikë për të konfirmuar se janë në garë për titull.

Takimi zhvillohet sonte me fillim nga ora 20 e 30.

Juventus (4-3-1-2): Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, De Sciglio; Bentancur, Pjanic, Matuidi; Dybala; Mandzukic, Ronaldo

Inter (4-3-3): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozovic, Joao Mario; Politano, Icardi, Perisic.

/veqsport.com/